Generator tekstów to mechanizm umożliwiający dodanie treści do wygenerowanych produktów. Napisanie unikalnych tekstów do tysięcy podstron byłoby bardzo czasochłonne, ale teks jest niezbędnym elementem, aby podstrona była dobrze postrzegana przez wyszukiwarki. 

Aby wygenerować teksty do produktów z danej kategorii musimy zastanowić się w jaki sposób będziemy tworzyć poszczególne teksty i jak ja łączyć. Jednym ze sposobów jest napisanie 1 tekstu dla danej kategorii produktowej np. "Fototapety Lasy". Innym sposobem napisanie kilku tekstów z podziałem na grupy Wstęp, Rozwinięcie, Zakończenie. 

W pierwszej kolejności tworzymy grupę tekstów w:

Strona / Grupy tekstów

W zależności od podejścia może to być grupa np. "Fototapety lasy", "Fototapety wstępy", "Rozwinięcia lasy" itp.

Następnie dodajemy teksty przypisując je do tworzonych grup w:

Strona / Teksty

Każdy tekst powinien być tekstem synonimizowanym, gdzie synonimy wpisujemy w klamrach oddzielanych pipe'ami "|" np. {piękna|cudowna|niepowtarzalna|jedyna w swoim rodzaju}. W tekstach możemy dodawać wstawki z tytułami produktów lub motywów:

{motive} - tytuł motywu np. "Las we mgle"
{title} - tytuł produktu np. "Fototapeta las we mgle"

Przykładowy tekst mógłby wyglądać następująco:

{Wyjątkowa|Niepowtarzalna} {fototapeta|tapeta} "{motive}" przedstawiająca leśny {krajobraz|pejzaż} odmieni Twoje {wnętrze|pomieszczenie}. 

Oczywiście im więcej synonimów ty bardziej unikalny będzie wygenerowany tekst.

Przy każdym wpisie możemy zaznaczyć ile razy dany wpis może być użyty (max uźycie), aby nie przesadzić z powielaniem i nie doprowadzić do duplikacji treści. Wszystko zależy od ilości i jakości tekstów.

Gdy teksty są przygotowane możemy wygenerować tekst testowy klikając w akcje i "generuj tekst testowy". Do konfiguracji dodajemy grupy tekstów w odpowiednich kolejnościach i przypisujemy ilości wpisów jakie maja być użyte. Mechanizm losuje wpisy z danej grupy oraz synonimy.

synonimizacja tekstów

Klikając generuj możemy zobaczyć przykładowy tekst jaki zostanie wygenerowany.

Jeśli wszystko jest OK, klikamy akcje "generuj teksty produktów", aby rozpocząć generowanie. konfiguracja jest analogiczna podajemy jedynie kategorie produktów dla której generujemy teksty.

generowanie tekstów synonimizowanych

Mechanizm generatora zatrzyma się gdy nie znajdzie więcej pasujących wpisów.