Ustawienia serwera FTP wpisujemy w

Administracja / Konfiguracja / Stock

Przeniesienie Zdjęcia na własny serwer

Połączenie umożliwia ograniczenie przestrzeni dyskowej dla wgrywanych zasobów (max 2GB) i przeniesienie ich na własny serwer FTP. W celu w module:

Multimedia / Zdjęcia

Zmieniamy widok wyświetlania zasobów klikając ikone oka, a następnie klikamy "Przenieś na FTP". Po poprawnym przeniesieniu przy miniaturce zdjęcia pojawi sie oznaczenie FTP informujące, że zasób jest na zewnetrznym serwerze.

Proszę nie przenosić pojedynczych zdjęć -  oferowane w ramach usługi 2GB to wystarczająca przestrzeń aby zmieścić większość zasobów.

Generowanie mockupu

Połączenie z serwerem FTP pozwala również na wygenerowanie wizualizacji motyw+mockup widocznych na listach jako pojedyncze zdjęcie widoczne i indeksowane przez google. Zdjęcie może być zaważone przez uzytkownika wyszukującego zdjęcie w grafice google.

 W bazie motywów w kolumnie wizualizacje FTP wyświetlane zostaną generowane wizualizacje z mozliwością ich odłączenia:

Przypisanie wizualizacji wymusza jej wyświetlanie na listach motywów. Możemy wygenerować 1 wizualizacje każdego produktu dla motywu.

UWAGA: ścieżka zdjęcia generowana jest na podstawie nazwy produktu, dobrze jest więc generowac wizualizacje dla poprawnie przetlumaczonych motywów.